Medarbejdere på Herlufsholm

Martin Horst Arvedlund

Martin Arvedlund

Konstitueret rektor
Natascha Philip

Natascha Philip

Uddannelsesleder STX
Richard Hannon

Richard Hannon

Uddannelsesleder/Head of IB
Anne-Louise Boelsmand

Anne-Louise Boelsmand

Grundskoleleder
Lotte Meyer Beck Jensen

Lotte Beck Jensen

Vicegrundskoleleder
Jacob Normann Jørgensen

Jacob Normann

Leder af Ekstraskolære aktiviteter
Ann Karina Østergård Hansen

Ann Hansen

Leder af International Udvikling
Rektorkontor, optagelse, fritidskontor, m.m.
Marianne Løfgren Ring

Marianne Løfgren Ring

Fritid & Round Square
Kasper Støvring

Kasper Støvring

Bibliotek
Sygehus/SUS og Linnedstue
Henriette Holde Jørgensen

Henriette Holde Jørgensen

Konstitueret Trivselsleder
Kamilla Halling

Kamilla Halling

Sygeplejerske
Mette Sterzel

Mette Sterzel

Sundhedsplejerske
Lotte Højgaard Normann Stourup

Lotte Højgård Normann Stourup

Sundhedsplejerske
Mari-Ann Gøgsig Christiansen

Mari-Ann Gøgsig

Assistent på SUS
Maria Lorentzen

Maria Lorentzen

Ungerådgiver
Gymnasie, IB og STX
Andreas Ingemann Bramsen

Andreas Ingemann Bramsen

Tysk, samfundsfag og erhvervsøkonomi
Anne Sophie Nøhr Geil

Anne Sophie Nøhr Geil

Psykologi og musik
Arndis Sunadóttir Rasmussen

Arndis Sunadóttir Rasmussen

Engelsk og idræt
Birgitte Berner

Birgitte Berner

Dansk og religion
Birgitte Elkjær Lamb

Birgitte Lamb

Billedkunst og dansk
Bogdan Ghiorgiu

Bogdan Ghiorgiu

Matematik og fysik
Brit Hovgaard Jensen

Brit Hovgaard Jensen

Samfundsfag, filosofi og dansk
Cecilia Adelyne Karlström

Cecilia Adelyne Karlström

Tok, econ og bm
Charlotte Fausing Greiersen

Charlotte Greiersen

Spansk og fransk
Christian Ulrik Videnkjær

Christian Ulrik Videnkjær

Matematik og fysik
Christine Toftdahl Sørensen

Christine Toftdahl Sørensen

Engelsk, fransk og religion
Christoffer Miller Dahl

Christoffer Miller Dahl

Engelsk og historie
Freja Holm

Freja Holm

Psykologi og historie
Hanne Margaard Becker

Hanne Margaard Becker

Engelsk, tysk, billedkunst og design & arkitektur
Helle Sørensen

Helle Sørensen

Dansk og historie
Henrik Schnack-Petersen

Henrik Schnack-Petersen

Matematik og fysik
Inger K. Brøgger

Inger K. Brøgger

Engelsk og oldtidskundskab
Ingrid Christel Strander Sinding

Ingrid Christel Strander Sinding

Tysk og billedkunst
Jan Ivan Hansen

Jan Ivan Hansen

Kemi, biologi og biotek
Jens Jacob Bager Jensen

Jens Jacob Bager Jensen

Biologi og kemi
Julie Holtze

Julie Holtze

Engelsk og dansk
Karsten Johansen

Karsten Johansen

Drama, film og dansk
Karsten Nielsen

Karsten Nielsen

Idræt og musik
Kirsten Sønderskov Aagren Nielsen

Kirsten Sønderskov Aagren Nielsen

Dansk og historie
MMU

Lars-Bo Tækker

Matematik og fysik
Lea Laursen Barsøe

Lea Barsø Laursen

Idræt og biologi
Liselotte Nymark Jensen

Liselotte Nymark Jensen

Dansk, idræt og oldtidskundskab
Lone Gad Gunbak

Lone Gad Gunbak

Samfundsfag og historie
Markos Romanos

Markos Romanos

Matematik og fysik
Mathilde Boas

Mathilde Boas

Dansk og biologi
Matthew Woods

Matthew Woods

Kemi og biologi
Mette Fredberg

Mette Fredberg

Engelsk og dansk
Mikkel Winther

Mikkel Winther

Engelsk, filosofi og samfundsfag
Morten Lindholmer

Morten Lindholmer

Matematik og fysik
Morten Uhrskov Jensen

Morten Uhrskov Jensen

Samfundsfag og historie
Morten Wincent Wituslavsky

Morten Wincent

Samfundsfag, econ, erhvervsøkonomi
Niels Christian Koefoed

Niels Christian Koefoed

Lektor
Paul Francis Lamb

Paul Lamb

Engelsk
Peter Neidel

Peter Neidel

Religion og historie
Steen Mouridsen

Steen Mouridsen

Biologi, kemi og biotek
Grundskole,
Alberte Laulund Jørgensen

Alberte Laulund Jørgensen

Dansk, engelsk og idræt
Anders Lykke Kehler Larsen

Anders Lykke Kehler Larsen

Dansk, historie og Lifeskills
Ann Dorthe Olsen

Ann Dorte Olsen

Vikar
Bente Jønsson

Bente Jønsson

Billedkunst
Brenda Lynn Petersen

Brenda Lynn Petersen

Engelsk, Lifeskills og trivsel
Carsten Milan Nielsen

Carsten Milan Nielsen

Dansk, geografi og læsevejleder
Charlotte Løfgren Ring

Charlotte Løfgren Ring

Historie og samfundsfag
Christian Thinggaard Rasmussen

Christian Thinggaard Rasmussen

Dansk, samfundsfag og idræt
Dorte Lindenskov Carlsen Møller

Dorte Carlsen Møller

Fransk, tysk og engelsk
Heidi Germaine Løwe

Heidi Germaine Løwe

Tysk, dansk og læsevejleder
Henrik Boldt Mikkelsen

Henrik Boldt Mikkelsen

Engelsk, historie og samfundsfag
Jakob Hartmann

Jakob Hartmann

Arrangementsansvarlig og dansk
Jakob Keller

Jakob Keller

Dansk, fransk, natur/teknik og praktikvejleder
Jesper Kold Andersen

Jesper Kold Andersen

Fysik/kemi og matematik
Josephine Hartmann

Josephine Hartmann

Engelsk, historie og kristendom
Kasper Østergaard Jensen

Kasper Østergaard Jensen

Matematik, idræt, fysik og madkundskab
Louise Holst Hansen

Louise Holst Schæffer

Biologi og geografik
Lykke Winther Kjer

Lykke Winther Kjer

Matematik
Mads Rasmussen

Mads Kjær Rasmussen

Dansk
Marie Louise Pedersen 988881802.10

Marie Louise Pedersen

Idræt, matematik og Skolevejledning
Peter Handrup Hansen

Peter Hagendrup Hansen

Tysk
Rune Christensen

Rune Kristensen

Musik
Trine Lohse Røntorp

Trine Lohse Røntorp

Engelsk og dansk som 2. sprog
Victor Frederiksen

Victor Frederiksen

Matematik og idræt
Michael Luttermann

Michael Luttermann

Dansk og naturfag
Michael Olsen

Michael Olsen

Matematik
Kostlærerne
Trine Lohse Røntorp

Trine Lohse Røntorp

Kostlærer på Birgitte Gøye Gården
Mads Rasmussen

Mads Kjær Rasmussen

Kostlærer på Bodilgården
Pernille Nohr Rasmussen

Pernille Nohr Rasmussen

Kostlærer på Bodilgården
Lykke Winther Kjer

Lykke Winther Kjer

Kostlærer på Egmontgården
Josephine Hartmann

Josephine Hartmann

Kostlærer på Lassengården
Jakob Hartmann

Jakob Hartmann

Kostlærer på Lassengården
Karsten Nielsen.jpg

Karsten Nielsen

Kostlærer på Vest
Lone Gad Gunbak

Lone Gad Gunbak

Kostlærer på Vuen
billede-mangler.png

Thomas Christensen

Kostlærer på Skygningen Øst
Stine Winther

Stine Winther

Kostlærer på Pernille Gøye Gården
Rene Vestergaard

Rene Vestergaard

Kostlærer på Mygning 1 matematik og computer science
Søren Baltzersen

Søren Baltzersen

Kostlærer på Mygning 2, Idræt og historie
Signe Thylstrup

Signe Thylstrup

Kostskolen
Økonomi, fundraising, IT, m.m.
Anders Skov Lidsmoes

Anders Skov Lidsmoes

Økonomichef
Steen Harald Christensen

Steen Christensen

Compliance Officer
Dorthe Østerlund Larsen

Dorthe Østerlund larsen

Økonomiassistent
Marianne Lebech Løve

Marianne Lebech Løve

Økonomiassistent
Brian Sønderby Qvist

Brian Sønderby Qvist

Controller
Britt Horst Nielsen

Britt Horst Nielsen

HR-Ansvarlig
Lone Helle Jørgensen

Lone Jørgensen

HR/lønbogholder
Anne Lindbom

Anne Kirstine Rahr Lindbom

Kommunikationsansvarlig
Jack Christiansen

Jack Christiansen

IT-Systemadministrator
Morten Juel

Morten Juel

Teamleder
Asger Johansen

Asger Johansen

IT-supporter
Rengøring, køkken, pedeller, vedligehold, vaskeri, skov, m.m.
Mathias Pilgaard Rosén.jpg

Mathias Pilgaard Rosén

Driftsleder
Katarina Hertzum

Katarina Hertzum

Post og kontormedarbejder
Bo Steen Bram

Bo Steen Bram

Servicemedarbejder
Bruno Henrik Petersen

Bruno Henrik Petersen

Maler
Erik Poul Nielsen

Erik Poul Nielsen

Vægter
Jesper Pedersen

Jesper Ramsøe Pedersen

Ejendomsservicemedarbejder
Jon Helm Nielsen

Jon Helm Nielsen

Gartner
Martin Mogens Johannes Møller

Martin Morgens Johannes Møller

Ejendomsservicemedarbejder
NO PICTURE

Simon Page

Ejendomsservicemedarbejder
Steen Ellegaard Jensen

Steen Ellegaard Jensen

Gartner
Peter Vilhelm Kötter

Peter Kötter

Tømrer
Peter Høegh

Peter Høegh

VVS/Gartner
NO PICTURE

Marc Matras

Elektriker
NO PICTURE

John Hansen

Skovfoged
Finn Dal

Finn Neerup Dal

Graver
Karen Hovgaard Johansen

Karen Hovgaard Johansen

Kirkegårdsmedarbejder
Kenneth Toftlund Jensen

Kenneth Toftlund Jensen

Kirkegårdsmedarbejder
Mette Trine Olsen

Mette Trine Olsen

Kirkegårdsmedarbejder
Henny Hovgård

Jonas Appelquist-Nielsen

Køkkenchef
Pia Nordgaard

Pia Nordgaard

Souschef
Anne Holmbech Petersen

Anne Holmbech Petersen

Køkken
Annette May Hansen

Annette May Hansen

Køkken
Bettina Karin Johansen

Bettina Karin Johansen

Køkken
Charlotte Ingvordsen

Charlotte Bethina Ingvordsen

Køkken
Christina Larsen

Christina Larsen

Køkken
Heidi Pedersen

Heidi Bierregaard E. Pedersen

Køkken
Helle Hansen

Helle Hansen

Køkken
Jane Larsen

Jane Larsen

Køkken
Kenneth Møller Johansen

Kenneth Johansen

Køkken
Lene Igrens

Lene Ramsdal Irgens

Køkken
Mia Christensen

Mia Christensen

Køkken
Pia Nøttrup

Pia Nøttrup

Køkken
Randi Højby-Lund

Randi Stine Højby-Lund

Køkken
Ljubica Duspara

Ljubica Duspara

Køkken
Trine Nielsen

Trine Nielsen

Køkken
Bircan Keceli

Bircan Keceli

Køkken
Inguna Zeltina

Inguna Zeltina

Køkkenet
Max Thomsen

Max Thomsen

Køkkenet
NO PICTURE

Laura Klausen

Køkken
David Lind

David Lind

Køkken
Thomas Dinesen

Thomas Dinesen

Majbritt Moth

Majbritt Morth

Serviceleder
Ayfer Dasdemir

Ayfer Dasdemir

Rengøring
Malgorzata Kolacz

Malgorzata Kolacz

Rengøring
Sylwia Filipczuk

Sylwia Filipczuk

Rengøring
Mehmed Mustafa

Mehmed Mustafa

Rengøring
Katarzyna Dechnik

Katarzyna Dechnik

Rengøring
Perihan Yalcinkaya

Perihan Yalcinkaya

Rengøring
Zuhal Uzundag

Zuhal Uzundag

Rengøring
Lena Magdalena Lejtman

Lena Lejtman

Rengøring
Victoria Romo

Victoria Roma

Rengøring
Mette Bruun

Mette Bruun

Vaskeri
Ann-Sofie Hededal

Ann-Sofie Hededal

Rengøring/Vaskeri